2021. szeptember 29. - Szabados Boys Alapítvány pályázatának záró napja
2021. szeptember 29-én került sor a pályázati sportnap megrendezésére. Intézményünk valamennyi dolgozója és tanulója a Szabados Boys Alapítvány munkatársaival együtt járta végig...
Gyönyörű, napsütéses időben került megrendezésre a XXVI. Eger Civil Ünnep. A meghirdetett rajzversenyre négy osztály tanulói adták be alkotásaikat a nyári szünet élményeit megörökítve.
2020. december - Szabados Boys Alapítvány Intézményi Program pályázata
2020. decemberében az Aranykapu Alapítvány sikeres pályázatot nyújtott be a Szabados Boys Alapítvány Intézményi Program pályázati felhívására. Ennek keretében sporteszközök cseréjére...
2020. szeptember 18-19-20-án ismét megrendezésre került Eger Civil Ünnepe. A Szüreti Fesztivál keretében a Szépasszony-völgyben állították fel a civilek a sátraikat, és került megrendezésre a programok nagy része.
A Középsúlyos Értelmi Fogyatékos Tanulók Általános Iskolájának tanulói és az Autista osztályok tapasztalatszerző kiránduláson vehettek részt az Aranykapu Alapítvány pályázatának támogatásával.
2019. szeptember 21-én az Aranykapu Alapítvány az egri civil szervezetekkel együtt képviseltette magát Eger Civil Ünnepén. A háromnapos rendezvény célja: közösségi értékeink bemutatása.
Az Aranykapu Alapítványt az alapító, az egri Szalaparti Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Szakiskola és Diákotthon a szülők és a pedagógusok kezdeményezésére hozta létre.
Az alapítványt, mint közhasznú szervezetet a Heves Megyei Bíróság 1999. december 29-én vette nyilvántartásba Pk. 60.161/1999/2 számú végzéssel.
Az alapítvány célja:
A tanulásban és értelmileg akadályozott gyermekek oktatásával, nevelésével összefüggő fejlesztő tevékenységek támogatása.
Az alapítvány közhasznú tevékenységét a nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés, valamint a gyermek- és ifjúságvédelem területein fejti ki.
Az alapítvány jogalanyisága, jogi helyzete:
Az alapítvány nyitott, közhasznú alapítvány. Az alapítvány önálló jogi személy, amely saját nevében szerezhet jogokat és vállalhat kötelezettségeket.
Az alapítványhoz hazai, külföldi, magán és jogi személyek csatlakozhatnak, amennyiben az alapítvány céljával egyetértenek. Csatlakozni lehet pénzbeli és nem pénzbeli hozzájárulással.
Az alapítvány céljai elérése érdekében együttműködhet minden szervezettel, közösséggel és magánszeméllyel, aki a közös célok elérésében közre kíván működni. Az alapítvány nyilvántartott tagsággal nem rendelkezik.
Az alapítvány közvetlen politikai tevékenységet nem folytat, politikai pártoktól független, azoknak anyagi támogatást nem nyújt.
Az alapítvány vállalja, hogy a Ptk. rendelkezésein túlmenően az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény előírásait, valamint az egyéb jogszabályokban az alapítványokra előírt szabályokat maradéktalanul betartja.
Akik egyetértenek az alapítvány céljaival, tevékenységével
a tanulásban és értelmileg akadályozott fiatalok oktatásának színvonalasabb ellátását.
ADÓSZÁMUNK: 18581412-1-10
Adományokat, felajánlásokat a következő SZÁMLASZÁMRA tehetnek:
Korona Takarékszövetkezet 61600070-10323010
Az alapítvány kezelő feladatait az alapítók által erre a célra, határozatlan időre felkért 5 tagú kuratórium látja el.
A kuratórium tagjai:
Kaspár Krisztián
Márkus Beatrix
Eperjesi Józsefné
Dobozi Zita
Szeberinné Montvai Barbara
kuratóriumi elnök
kuratóriumi titkár
kuratóriumi tag
kuratóriumi tag
kuratóriumi tag
A kuratórium dönt az alapítvány vagyonának hasznosításáról, az éves keret megállapításáról és felhasználásáról, a hozzájárulások és támogatások odaítélésének módjáról, feltételeiről.