Küldetésnyilatkozat

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk valakin, nagyon jól kell ismernünk azt, hogy miért szorul segítségre.

Nem elég a jó szándék, kevés a tenni akarás, nem biztos, hogy sikert hoz a szorgalom. A kitűzött cél elérésére akkor a legnagyobb az esélyünk, ha mindezek mellett megfelelően felkészültek vagyunk.

Dr. Gósy Mária

Igényes szakmai munkával, családias légkörben, kulturált környezetben, kiegyensúlyozott, nyugodt gyermekek nevelésére törekszünk.

Pedagógiánkban legfontosabb a gyermek, akit sajátos képességrendszerének figyelembevételével, önmagához mérten fejlesztünk életkorának megfelelő, önmegvalósító, színes tevékenységrendszerben, ahol az egészséges életmódra nevelés és a környezettudatos magatartás kialakítása a középpontban áll.

Feladatainkat a családdal való szoros együttműködésben, érzelmi biztonságot, szeretetet közvetítő légkörben valósítjuk meg.

A gyermekek szülei, ill. gondviselői a nevelés és oktatás feladatát megosztják intézményünkkel, a pedagógusokkal és a nevelő-oktató munkát közvetlenül segítő gyermek és ifjúsági felügyelőkkel, asszisztensekkel. E közös tevékenység alapja a bizalom, az intézmény és a pedagógusok szakmai hitele.

Intézményünk nyitott szemléletű, ahol az emberi értékek minél teljesebb kibontakoztatása a cél. Az értelmi képességek fejlesztése mellett nagyobb hangsúlyt kap a sokszínű, személyiséget gazdagító érzelmi, erkölcsi nevelés.

A társadalmi és tanulási tapasztalatok széles körét biztosítjuk tanulóink számára, figyelembe véve életkori sajátosságaikat, képességeiket és igényeiket.

Biztosítani kívánjuk a gyermekek, tanulók számára a sérült funkciók helyreállítását, és a hiányzók esetén újak kialakítását célzó többletszolgáltatásokat.

Következetesen magas szakmai igényeink vannak, és fontosnak tartjuk mindennapi munkánkban a folyamatos fejlődést.

Elkötelezettek vagyunk a multikulturális ismereteket is átadó pedagógia, az inkluzív pedagógia, az együttnevelés irányában. Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézményként, magas szintű gyógypedagógiai szakmai és módszertani tudást kívánunk közvetíteni az integrációban résztvevőknek.